113 четения

„Виолетовите“ не се дадоха на беройци, имаха своите шансове и да спечелят в Стара Загора

„Берое“ – „Етър ВТ“ 0:0

Без победител завърши контролната среща между „Берое“ и „Етър ВТ“, която се игра на стадиона на спортна база „Берое“ в Стара Загора.

Независимо от прекъсването в шампионата „виолетовите“ отново изиграха добър мач срещу амбициозния съперник, който този път не извади късмет да вкара голове в последните секунди, както бе преди три месеца в мача за първенство, завършил 2:0 за заралии. Първата по-сериозна възможност в мача се откри пред домакините в 6-ата минута. Мартин Камбуров имаше възможност да стреля, но първият му удар бе в стената, а след това шутира неточно в аут.

В 30-ата минута след корнер Стив Фуртадо центрира в наказателното поле на гостите, където Христо Иванов боксира топката пред Мартин Камбуров.

Милчо Ангелов направи добър спринт в 38-ата минута и първоначално изглеждаше, че ще преодолее Теди Мезаг, но след това защитникът на „Берое“ успя да компенсира ситуацията и с помощта на Александър Цветков да отнемат топката от нападателя.

„Виолетовите“ се възползваха от неразчетени действия на заралии в 44-тата минута. Антон Огнянов пусна към Милчо Ангелов в наказателното поле, но Душан Перниш излезе навреме и улови топката.

Пред етърци се откри нова добра възможност в 50-ата минута след неразбирателство в дефанзивен план на домакините. Младоците Ерол Дост и Стилиян Добрев комбинираха в пеналта, но последният пас не бе достатъчно прецизен и резервният вратар Генадий Ганев успя да се намеси.

Иван Минчев отправи далечен удар в 52-рата минута, но неточно в аут. В 56-ата минута Иван Минчев с дълъг пас потърси Ибрахим Конте в наказателното поле на „Етър ВТ“, където Анатоли Господинов следеше ситуацията и хвана топката навреме.

Кольо Станев проби опасно в наказателното поле на „Берое“ в 57-ата минута, но Георги Ангелов се намеси и успя да го парира.

Старозагорци направиха най-сериозния пропуск в 60-ата минута, когато Иван Минчев изведе Зоран Йосипович зад отбраната на гостите, но последният стреля неточно.

Малко по-късно Анатоли Господинов се намеси отлично при удар на Конте и изби в корнер.

В отговор Иван Стоянов центрира от фаул в наказателното поле на „Берое“ в 73-тата минута, след което Иван Петков стреля с глава, но Генадий Ганев спаси.

Най-сериозното положение за „виолетовите“ бе в 80-ата минута, когато Тони Иванов подаде към Ерол Дост, който стреля много опасно, но Ганев плонжира и спаси.

До края Господинов направи хубави спасявания на изстрели на Стоян Иванов и Радослав Апостолов, вадейки топката от очертанията на вратата зад гърба си.

В събота отново от 18 часа великотърновци гостуват на „Черно море“ на стадион „Тича“ във Варна.

„Етър ВТ“: Христо Иванов (46 Анатоли Господинов), Здравко Илиев (78 Димитър Цонев), Стелиян Добрев (82 Димитър Байдаков), Георги Купенов, Иван Скерлев (46 Кольо Станев), Никола Колев (46 Иван Стоянов), Яни Пехливанов (46 Ерол Дост), Антон Огнянов (46 Педро Лагоа), Милчо Ангелов (46 Иван Петков), Божидар Кацаров, Тонислав Йорданов (60 Тони Иванов).

Петко Петков: „Не съм от хората, които се страхуват и оправдават. Ще направим всичко нужно, за да оцелеем“

„Това е мач, който играем след много голяма пауза. Нормално е на футболистите да им трябва още време, за да се подготвят както трябва. Доволен съм от старанието. Това беше и моето изискване към тях. Ние за първи път сме в такава ситуация. Никога не е имало толкова голяма пауза. За съжаление, е много малко времето. На футболистите им липсва игровата подготовка. Футболът не може да се замени с никакви упражнения. Отборът беше разделен. Почти всички играха по едно полувреме. Надявам се по-бързо да навлезем в ритъм. Очаква ни много, много труден сезон. Ние се борим да оцелеем. Бюджетът на отбора е намален. Почти нов отбор направихме. Аз не съм от хората, които се страхуват и оправдават. Ще направим всичко нужно, за да оцелеем. Първият ни съперник след подновяването на сезона – „Локомотив“ (Пловдив), е един от най-силните и обиграни отбори у нас“, коментира след срещата в Стара Загора старши треньорът на етърци Петко Петков.

Снимка: beroe.bg