Късни голове пречупиха етърци на „Лаута“, гредата помогна на пловдивчани

„Локомотив“ – „Етър ВТ“ 2:0

Отборът на „Етър ВТ“ загуби с 2:0 гостуването на „Локомотив“ на „Лаута“. Дебют в мача направи младата надежда на великотърновци Стелиян Добрев, а капитанската лента носеше Яни Пехливанов. „Виолетовите“ се противопоставяха успешно на пловдивчани до 76-ата минута, но допуснаха грешка в отбрана, получиха гол и в крайна сметка паднаха.

Домакините стартираха по-агресивно срещата и в 3-тата минута Парвис Умарбаев центрира към задната греда, където Лукас Масоеро нанесе удар с глава, но топката премина над напречната греда.

Четири минути по-късно Анте Аралица получи добър шанс да открие резултата. Хърватинът овладя топката на границата на наказателното поле и стреля от въздуха, като кълбото премина покрай десния страничен стълб на Анатоли Господинов.

В 11-ата минута нападателят на „Локомотив“ отново бе на позиция. След рикошет в тялото на защитник на гостите топката попадна у непокрития Анте Аралица, който би високо над вратата.

В 21-вата минута Бирсент Карагарен бе изведен зад гърба на отбраната на великотърновци от Диниш Алмейда, но Анатоли Господинов излезе навреме и предотврати опасността.

Секунди по-късно Йосип Томашевич поиска дузпа, но главният съдия Волен Чинков отсъди фаул в полза на етърци заради игра с ръка на бранителя на домакините. Хърватинът проби на скорост, но много лесно падна в наказателното поле на гостите и реферът прецени правилно ситуацията.

Малко по-късно „виолетовите“ организираха добра атака. Тонислав Йорданов центрира в наказателното поле, където Милчо Ангелов стреля акробатично, но топката рикошира в тялото на Лукас Масоеро. Антон Огнянов стигна първи до кълбото и шутира, но над вратата.

Веднага след това на два пъти Анатоли Господинов се намеси решително, пресичайки подавания на Умарбаев и Карагарен към Анте Аралица.

В 30-ата минута Мартин Луков допусна грешка при изнасянето на топката, но от това не успя да се възползва Милчо Ангелов.

След още десет минути Анте Аралица и Петър Витанов откраднаха топката от Никола Колев в центъра. Халфът на домакините веднага подаде към Бирсент Карагарен, който нагласи кълбото на удобния си десен крак, но изстрелът му премина над вратата на гостите.

През второто полувреме картината на терена не се промени кой знае колко. Домакините продължиха да натискат, а етърци се бранеха и контраатакуваха.

В 58-ата минута Умарбаев центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Анте Аралица отклони леко към Лукас Масоеро, но останалият непокрит защитник не успя да нанесе решаващ удар.

В 66-ата минута можеше да се стигне до много красив гол. Тонислав Йорданов финтира елегантно Масоеро, след което технично стреля по посока вратата на Луков от минимален ъгъл, но топката срещна напречната греда.

Веднага след това последва нова възможност за гостите. Йорданов опита нещо между удар и остро центриране към Милчо Ангелов, но нападателят се размина с топката и резултатът остана непроменен.

В 76-ата минута Доминик Малонга ознаменува дебюта си с гол за домакините, като бе оставен непокрит да продължи с глава пътя на центрираната от Йосип Томашевич топка към обратния ъгъл на Господинов за 1:0. Веднага след това французинът вкара отново, но от положение на засада, и попадение не бе зачетено.

В 83-тата минута мачът свърши. Антон Огнянов опита да пресече върната назад топка от Бирсент Карагерен, но я изпрати в мрежата на Господинов за 2:0.

В заключителните секунди Тонислав Йорданов получи възможност да стреля, но не успя да го направи, а трите поредни корнера пред Мартин Луков не донесоха почетно попадение, въпреки че поизпотиха пловдивчани.

„Етър ВТ“: Анатоли Господинов, Здравко Илиев, Стелиян Добрев (55 Ерол Дост), Георги Купенов, Иван Скерлев, Никола Колев (84 Педро Лагоа), Яни Пехливанов (Антон Огнянов, Милчо Ангелов (70 Иван Стоянов), Божидар Кацаров (84 Дино Мартинович), Тонислав Йорданов.

One thought on “Късни голове пречупиха етърци на „Лаута“, гредата помогна на пловдивчани

• 07.06.2020 в 20:49