341 четения

efbet Лига, XXVII кръг: „Виолетовите“ изпуснаха питомното, ще гонят дивото

Един точен удар реши срещата на „Ивайло“, съдбата на етърци вече не е само в техни ръце

„Етър ВТ“ – ФК „Царско село“ 0:1

Загуба с 0:1 претърпя отборът на „Етър ВТ“ в първия си мач от Група “А” на втората осмица на efbet Лига. „Виолетовите“ паднаха от ФК „Царско село“, като единственото попадение в мача бе отбелязано в средата на първата част и бе дело на Уесли Ната. Поражението стопи аванса от две точки на домакините именно пред столичния тим и усложни задачата им да останат втори в крайното класиране на групата, за да избегнат баражите за оставане в елита. Сега вече нещата не зависят само от тима на Петко Петков, а ще се чака селекцията на Любо Пенев да сбърка в оставащите две срещи от групата.

Като цяло етърци изиграха доста посредствен мач, особено преди почивката. Бракът в действията на офанзивните футболисти бе преобладаващ, като особено отчетлив бе в завършващата фаза, където подаванията бяха неточни или закъсняваха. На практика през първата част етърци не създадоха сериозна голова възможност, независимо че направиха няколко добри атаки.

В 29-ата минута Яни Пехливанов не успя да изчисти добре топката, тя попадна в играч на гостите Ивайло Марков, който намери Ната. Бразилецът бе оставен да се завърти в наказателното поле и да стреля в долния десен ъгъл на Христо Иванов за 0:1. Малко по-късно Милчо Ангелов пък имаше шанс да се откъсне срещу вратаря на гостите, но се забави и топката му бе отнета. В 38-ата минута Милчо Ангелов направи рейд отдясно, преодолявайки двама бранители на гостите. Пасът му обаче закъсня, защитник го пресече, топката все пак стигна до Никола Колев, но изстрелът на халфа бе много неточен.

В началото на втората част ФК „Царско село“ можеше да удвои преднината си, след като Мирослав Будинов върна в наказателното поле една избита топка, при което Мартин Кавдански се озова зад защитата, но загуби баланс в решителния момент и не успя да отправи удар.

В 58-ата бе първият шанс за „виолетовите“ да изравнят. Флорент Боджадж бе изведен по диагонал в наказателното поле, но ударът му по тревата бе в обсега на вратаря Джони Пласид. След час игра старши треньорът Петко Петков направи промяна, като Иван Стоянов бе заменен от Педро Лагоа, а Здравко Илиев зае позицията си на фланга. Португалецът и Илиев определено раздвижиха нещата в нападение и се видя, че съперникът може да се пропуква.

В 67-ата минута направилият добър мач Здравко Илиев намери в наказателното поле Милчо Ангелов, който от въздуха засече топката, но я изпрати в страничния стълб зад Пласид, а добавката на Боджадж бе блокирана от бранител и пак не падна гол. В 77-ата минута Здравко Илиев центрира в наказателното поле, където Тонислав Йорданов се опита да завърши много ефективно, но се размина с топката, която стигна до Боджадж, но нападателят се засуети и я загуби. В отговор гостите организираха контраатака и кълбото бе изпратено към Мирослав Будинов, но Христо Иванов предвидливо излезе и изби.

В 83-тата минута при ново центриране в наказателното поле на гостите Божидар Кацаров изблъска с тяло Пласид и вратарят изпусна топката. Милчо Ангелов веднага я изпрати във вратата, но реферът Станислав Тодоров маркира нарушението срещу стража на гостите и попадение не бе зачетено.

В следващите мачове в групата етърци гостуват на „Черно море“ във Варна, а ФК „Царско село“ на „Витоша“ в Бистрица.

„Етър ВТ“: Хр. Иванов, Здр. Илиев, Скерлев, Пехливанов, Антонов, Кацаров, Ив. Стоянов (61 Лагоа), Колев, Боджадж (80 Петков), Кацаров, Т. Йорданов.