90 четения

Без победител на стадиона в Габрово, Виктор Митев с първи гол за „Локо“ (ГО)

„Янтра“ – „Локомотив“ 1:1

Новакът във Втора лига „Янтра“ и „Локомотив“ (Горна Оряховица) не успяха да се победят в контролна среща, играна на стадион „Христо Ботев“ в Габрово пред повече от 300 зрители. Проверката бе първа за „железничарите“, които изграждат нов отбор. Старши треньорът Милчо Сирмов започна мача с Христов, Таушанов, Марков, Ташев, Енев, Райчев, Чалъков (к), Неделчев, Цачев, Митев и Мирчев.

„Янтра“ поведе в резултата в 42-рата минута. Пепи Казаков пусна пас зад защитата на гостите за Владислав Мисяк, който се възползва от грешка на вратаря Христо Христов, не успял да хване топката, и реализира на празна врата за 1:0. „Черно-белите“ изравниха веднага след почивката. Ивайло Тодоров не разчете добре едно центриране от левия фланг и новото попълнение на горнооряховчани Виктор Митев зад гърба му засече топката от въздуха за 1:1. В оставащото време вратарят на домакините Иван Гошев не позволи на гостите да си тръгнат с победата, като отрази опасни изстрели на Александър Енев и Виктор Митев. Срещата приключи преждевременно за Петър Чалъков от състава на „Локомотив“, който получи втори жълт картон в 74-тата минута и беше отстранен от игра.