99 четения

Велизара Владимирова с хеттрик, етърки отново са втори в класирането

„Етър ВТ“ – „Левски“ 7:0

Женският отбор на „Етър ВТ“ спечели със 7:0 домакинството на „Левски“ (Чепинец). В същото време в Пловдив шампионките от НСА отнесоха „Пълдин“ с 0:6 и „виолетовите“ излязоха отново на второ място в класирането с 27 точки. Пловдивчанки са трети с 25 точки, а битката за сребърните медали ще се реши на 4 юли, когато „Пълдин“ гостува във В. Търново.

Срещата с „Левски“ на изкуствения терен „Трифон Иванов“ тръгна устремно за етърки, които действаха разнообразно и на скорост в атака, притиснаха съперничките си в половината им, подлагайки на обстрел вратата им. В 5-ата минута Велизара Владимирова получи възможност да стреля и откри резултата – 1:0. При следващата атака на домакините Мирела Моева проби отдясно и шутира в напречната греда. Последва нов пробив на Моева и топката бе изчистена пред голлинията на гостенките. В 12-ата минута вратарката на тима от Чепинец извади в корнер удар на Моева, а изстрел на Теодора Йорданова мина над напречната греда. Така дойде 17-ата минута, в която Лара Петрова бе изведена през центъра на защитата на „Левски“ и покачи на 2:0. Пак тя бе точна за 3:0 в 24-тата минута, като отново влезе между бранителките на гостенките.

Дълго подаване намери Велизара Владимирова на удобна позиция в 33-тата минута, тя напредна и би за 4:0. В самия край на полувремето Моева проби по фланга, но вместо да извади топката към непокрита съотборничка, опита да вкара под ъгъл, но не успя.

През втората част великотърновки продължиха да доминират на терена и вкараха още три гола. Пас на Ивета Василева пред голлинията на гостенките позволи на Велизара Владимирова да вкара отблизо за 5:0 и да стигне до хеттрик в мача след час игра.

В 65-ата минута Теодора Йорданова центрира от свободен удар, Недрет Заструг изпревари бранителките и с глава се разписа за 6:0. Последваха няколко пропуска на етърки преди седмия гол, дело на Спасимира Евстатиева в 85-ата минута.

„Етър ВТ“: Атанасова, Владимирова, Д. Йорданова (63 Заструг), Т. Йорданова, Петрова (77 Евстатиева), Василева (63 Стефанова), Моева, Стоянова, Дечева, Трифонова, Тодорова.