373 четения

„Виолетовите“ взеха трите точки, стискат палци на „моряците“

Победа с 1:0 записаха футболистите на „Етър ВТ“ срещу изпадналия вече „Витоша“ /Бистрица/ в последния си мач в плейофната група „А“. В следващите минути „виолетовите“ ще стискат палци на „Черно море“ да спечели гостуването на ФК „Царско село“ и да им осигури второто място в групата, което автоматично означава запазване на мястото на тима в елита.

Трите точки срещу „тигрите“ гарантират на великотърновци предимство в случай, че попаднат в поток, определящ местата между 11 и 13- то, ако „царете“ победят или завършат наравно с „моряците“. Те ще са домакини на „Ботев“ /Враца/ и гости на „Дунав“ /Русе/. Тази вечер срещата тръгна перфектно за домакините, открили резултата още в 6- ата минута. Тонислав Йорданов стреля директно от пряк свободен удар от десния ъгъл на наказателното поле. Яни Пехливанов посегна да играе с топката, което донякъде заблуди вратаря Николай Кръстев, след което кълбото тупна и се оплете в мрежата на гостите за 1:0.

В 11-ата минута Милчо Ангелов навлезе отдясно в наказателното поле на „Витоша“ и пробва изстрел по диагонала, но в аут. Малко по-късно Никола Колев получи топката пред наказателното поле на „тигрите“ и реши да стреля, но покрай дясната греда на Николай Кръстев. В 27-ата минута „болярите“ имаха шанс да отбележат второ попадение. Тонислав Йорданов успя да се справи с Богомил Дяков и отправи хубав и плътен удар, но топката профуча покрай лявата греда на вратаря на бистричани.

В 38-ата минута Здравко Илиев напусна с контузия, а на негово място се появи Кольо Станев в тима на етърци. Минута след това Тонислав Йорданов отново опита да обстрелва вратата на гостите от пряк свободен удар, но този път бе неточен.

В 43-ата минута домакините отново имаха чудесна ситуация за ново попадение. Една отбита топка стигна до резервата Кольо Станев, който опита удар от воле и топката премина много опасно над вратата на Кръстев. Две минути след началото на втората част Атанас Кабов пробва удар от далечна дистанция, но бе доста неточен.

В 51-ата минута бе извършена втора принудителна промяна за „болярите“. Педро Лагоа замени контузилия се Божидар Кацаров. В 81-ата минута Милчо Ангелов засече с глава центриране на Антон Огнянов от корнер, но ударът му премина покрай дясната греда на Николай Кръстев. Две минути по-късно Никола Колев получи удобна топка в наказателното поле, но халфът стреля много далеч от целта.

В 84-ата минута Атанас Кабов отправи втори точен удар за гостите, но без проблеми за Христо Иванов. В последната минута от редовното време „Витоша“ получи страхотен шанс за изравни. Илия Димитров получи на границата на наказателното поле, продължи към Динев, който стреля силно, но вратаря Христо Иванов успя да спаси с крак. В добавеното време удар на Флорент Боджадж попадна в ръцете на Кръстев, като това бе и последната ситуация в срещата.

„Етър ВТ“ Христо Иванов, Антон Огнянов, Божидар Кацаров, Георги Купенов, Здравко Илиев, Иван Скерлев, Милчо Ангелов, Никола Колев, Тонислав Йорданов, Флорент Боджадж, Яни Пехливанов.