98 четения

Две коренно различни полувремена изиграха „виолетовите“ в битката за среброто

„Етър ВТ” – „Пълдин” 1:2

Загуба с 1:2 от пловдивския „Пълдин” претърпя женският тим на „Етър ВТ” в събота. Двубоят на футболния терен „Трифон Иванов” бе важен и за двата отбора в битката им за сребърните медали в шампионата. Домакините изиграха две различни полувремена, като през първото контролираха развоя на срещата и закономерно стигнаха до гол. „Виолетовите“ играха по-бързо от съперничките си, пресираха ги, принуждавайки ги да грешат, и на практика не им позволиха да създадат голова възможност.

В 16-ата минута след центриране от корнер Лора Петрова засече с глава топката на задна греда за 1:0. Малко след това Мирела Моева открадна топката и стреля, но не й достигна точност.

В 22-рата минута ситуацията се повтори, като този път вратарката на гостенките отрази насочената добре топка от Моева, вадейки я в корнер.

След почивката съперничките размениха ролите си. Гостенките наложиха превес, овладяха централната част на терена и започнаха да застрашават вратата на Лора Атанасова. Усети се умора в действията на етърки, които постепенно започнаха само да чистят топката напред. Последваха и грешки, които създадоха възможности за пловдивчанки да изравнят, но те ги пропуснаха.

В 65-ата Недрет Заструг изби с глава една топка в корнер опасно близо до гредата. След центрирането топката стигна до Кристияна Димитрова, която бе точна за 1:1. Само след две минути от свободен удар почти от центъра на терена Анастасия Рочане прехвърли вратарката на етърки – и 1:2. В 75-ата минута отново Рочане и пак от фаул от центъра пробва Атанасова, но тя боксира в корнер.

Така „Пълдин” изпревари етърки на второто място, като събра 28 т., и до края има две домакинства и едно гостуване. „Болярките” са с 27 т. и имат две гостувания и едно домакинство.

„Етър ВТ”: Лора Атанасова, Тодорка Златкова, Анастасия Трифонова, Дияна Дечева, Недрет Заструг, Симона Стоянова, Мирела Моева, Лора Петрова, Теодора Йорданова, Диляна Йорданова, Велизара Владимирова.