200 четения

Тръмбешчани почнаха проверките с резултатна победа в Дряново

Седем гола отбелязаха футболистите на „Янтра“ в първата си контролна среща от предсезонната подготовка. Възпитаниците на Петър Кръстев гостуваха в Дряново на бившия му отбор, който сега е воден от брат му Мартин. Преди почивката резултатът бе равен 1:1, но след нея гостите от Полски Тръмбеш се развихриха и забиха още шест попадения срещу едно на „Локомотив“. Александър Миланов изведе напред „Янтра“ през първото полувреме, след което вратарят Радослав Рашков спаси дузпа, бита от играч на „железничарите“. Последва добра намеса и на стража на дряновци Христо Христов, който пък отрази наказателен удар, изпълнен от Красен Каравелов. Малко преди да изтекат първите 45 минути, домакините изравниха. Новото попълнение на тръмбешчани Ростислав Данчев вкара два гола през второто полувреме, Николай Иванов, Алекс Миланов, Тони Маречков и Стефан Трайков от дузпа добавиха по още един за крайното 2:7 в полза на гостите.

Футболистите на „Янтра“ водят подготовка от средата на юни. Запазен е съставът от миналия сезон, привлечени са четирима нови играчи. Това са Александър Божуранов – вътрешен халф от школата на горнооряховското „Локо“, Ростислав Данчав – централен нападател, Исмаил Мастънов и Янислав Илиев – централни защитници.

Вчера „Янтра“ бе домакин на втория тим на „Етър ВТ“ в контролен мач, а в петък гостува на ОФК „Трявна“. На 15 юли тръмбешчани ще се срещнат с ОФК „Павликени“ като гости, а на 22-ри ще пътуват до град Левски за мач с местния тим. Предвидени са и две контролни срещи със седемнайсетгодишните юноши на „Етър ВТ“.