375 четения

Виолетовата агитка: „Благодарим ви, момчета!”

Един гол и три червени картона в последния мач на „Етър” за сезона

Загуба с 1:0 от „Ботев“ на стадиона в Коматево претърпя отборът на „Етър ВТ“ и това бе последният мач на тима през тази кампания. Пловдивчани пък ще гостуват на „Черно море“ във Варна в събота в директен двубой за седмото място, даващо право на участие в баража за Лига Европа.

Срещата тръгна лошо за Никола Колев, който получи травма още в 11-ата минута и бе заменен принудително от Милчо Ангелов, което наложи на старши треньора Петко Петков да направи промяна в постройката на тима си.

Първата по-сериозна опасност в срещата дойде веднага след това и бе в полза на гостите. Вратарят на домакините Янко Георгиев трябваше да се намесва след удар на Яни Пехливанов, засякъл с крак центриране от корнер на Антон Огнянов. След 27 минути игра дойде нова добра възможност за етърци. Антон Огнянов получи пас отляво и центрира по земя за Милчо Ангелов, но Иван Бандаловски попречи на нападателя на „виолетовите“ да отправи удар към вратата на „канарчетата“.

Миг по-късно домакините откриха резултата след груба грешка при изнасянето на топката. Педро Лагоа не успя да продължи пътя на кълбото, което бе откраднато пред наказателното поле на великотърновци. Антонио Вутов веднага стреля с левия крак и намери долния ляв ъгъл на Господинов за 1:0.

В 41-вата минута Милчо Ангелов се озова на добра стрелкова позиция, но шутира слабо и Георгиев без проблем улови. В самия край на полувремето Джонатан прекъсна опасна атака на „Етър ВТ“ и подаде към Неделев, който от своя страна изведе Бурбано отляво в наказателното поле на гостите. Последва изстрел по земя, който Господинов спаси.

През паузата Петко Петков замени Лагоа, който имаше жълт картон и бе готов да инкасира втори със Стилян Добрев.

Втората част тръгна с превъзходство на гостите, които задържаха повече топката и постепенно започнаха да притискат съперника си.

В 57-ата минута отново пред Ангелов се разкри възможност да стреля след грешка на Филипов, но Бандаловски успя да го блокира и етърци стигнаха само до корнер. Малко по-късно гостите пресираха дълбоко и откраднаха топката. Кацаров влезе отдясно, но отново Бандаловски се намеси и му попречи да шутира точно.

В 67-ата минута етърци стигнаха до гол, който не бе зачетен. Янко Георгиев подаде към Ничев, а Боджадж атакува бранителя на „Ботев“. Той прати топката към Ангелов, който я вкара във вратата на домакините, но от положение на засада.

Почти веднага след това червен картон получи треньорът на „Ботев“ Ферарио Спасов, който остро оспори решение на съдията Георги Иванов и бе отстранен от скамейката.

В 73-тата минута Тонислав Йорданов стреля мощно от пряк свободен удар, но Янко Георгиев отби топката с две ръце.

Изнасянето на етърци напред отвори пространства в отбраната им и се наложи на Георги Купенов да фаулира Джонатан Перейра при контра, което му донесе жълт картон, макар че домакините искаха червен, настоявайки, че бранителят е последен.

В 79-ата минута реферът прецени, че Яни Пехливанов е задържал Джонатан Перейра пред пеналта на Господинов, и му показа втори жълт и съответно червен картон, който не бе приет еднозначно.

В 84-тата и 87-ата минута Божидар Кацаров получи два жълти и съответно червен картон. Второто предупреждение за бранителя бе за това, че попречи да бъде изпълнен свободен удар, като стоя на метър пред топката и не се отдръпна, въпреки че съдиите го подканяха да го направи.

С деветима души етърци опитаха да натиснат и стигнаха до разбъркване и корнер пред вратата на домакините, но това бе всичко.

Две контри на пловдивчани пък за малко не им донесоха втори гол. Първо, Тодор Неделев прати диагонално подаване за Станислав Шопов, който напредна към дъгата и стреля силно. Господинов изби, топката срещна гредата и излезе в корнер. После пък Шопов подаде отдясно към Бурбано, който не успя да засече топката в опразнената врата на великотърновци.

След мача футболистите от старата столица се поздравиха с агитката, която им издигна плакат „Благодарим ви, момчета!”

„Етър ВТ“: Анатоли Господинов, Антон Огнянов, Божидар Кацаров, Георги Купенов, Иван Скерлев, Кольо Станев (77 Иван Стоянов), Никола Колев (12 Милчо Ангелов), Педро Лагоа (46 Стилян Добрев), Тонислав Йорданов, Флорент Боджадж (87 Тони Иванов), Яни Пехливанов