Пет дни почивка за „виолетовите“, жребият за новото първенство се тегли на 14 юли

Пет дни почивка получиха футболистите на „Етър ВТ“ след загубата от „Ботев“ (Пловдив) с 1:0 във вторник. Мачът бе последен за „виолетовите“ през отминаващото първенство. Отборът завърши шампионата на десето място с 27 точки от 6 победи, 9 равенства и 11 загуби в 26 мача. Головата разлика е 31:45. Старши треньорът Петко Петков пусна футболистите да отдъхнат до края на тази седмица и в понеделник ги събра отново за подновяване на подготовката. На практика новото първенство чука на вратата, тъй като мачовете трябва да започнат на 24 юли. Във вторник (14 юли) ще стане ясна и програмата за старта на сезона, тъй като ще бъде изтеглен жребият.

Реално тогава ще са завършили мачовете от редовния сезон, но няма да са се играли двата баража между тимовете от efbet лига и Втора лига.
На 13 юли се играе последната среща от групата в плейаутите между „Дунав“ и „Царско село“ и тогава ще е ясно кой тим оцелява директно и кои два отбора ще се изправят срещу „Септември“ и ПФК „Монтана“ на 17 и 18 юли.
БФС трябва да вземат под внимание факта, че „Септември“ е заявил стадион „Георги Аспарухов“ за домакински мачове през следващия сезон, което ще трябва да се съобрази по време на жребия, независимо дали водения от Милан Радуканов тим ще влезе в елита.