Спорт

Голове през второто полувреме решиха срещата в Левски

„Левски 2007“ – ОФК „Павликени” 2:0

Загуба с 2:0 претърпя в първата си контролна среща отборът на ОФК „Павликени”. Възпитаниците на Димитър Тодоров гостуваха на завърналия се в Северозападната трета лига тим от град Левски.

Гостите разчитаха на група от 13 налични футболисти, докато домакините имаха на разположение 19 играчи, което при високата температура в съботния ден даде отражение през второто полувреме. През първото мачът бе равностоен, като павликенчани пропуснаха голова възможност. Стефан Гинчев бе съборен в наказателното поле, но реферът не отсъди дузпа. В края на полувремето съдията посочи бялата точка в полза на домакините, но ударът на Христов отиде в аут.

След почивката наставникът на домакините направи ред смени, които оживиха играта на „Левски-2007”, докато павликенчани нямаха тази възможност. Логично съперникът наложи превес и наниза два гола в павликенската врата.

„Като за първи мач не мога да не съм доволен от старанието. Представянето показа къде се намираме на този етап от подготовката. Играчите, които не са идвали редовно на тренировки заради служебни ангажименти, усетиха по-рано умората. Резултатът не е най-важното нещо в момента, основното е, че видяхме върху какво да наблегнем в следващите дни“, коментира Димитър Тодоров.

Следващата проверка на ОФК „Павликени” е в сряда, когато среща друг състав от региона – „Янтра” (Полски Тръмбеш).