102 четения

Гол на Алекс Миланов донесе пореден успех на тръмбешчани

ОФК „Павликени“ – „Янтра“ (П. Тръмбеш) 0:1

Четвърта поредна победа в контролен мач записаха футболистите на “Янтра“. След като се справиха с „Локо“ (Дряново), ОФК „Трявна“ и дублиращия тим на „Етър ВТ“, в сряда тръмбешчани се наложиха с 0:1 като гости на ОФК „Павликени“. Съперниците изиграха здрав мач, в който гостите разчитаха на контри, а домакините на трайно владеене на топката и организиране постепенно на атаки. Преди почивката Красен Каравелов разтърси напречната греда на бранената от павликенчани врата, а малко след това изведе Александър Миланов на чиста позиция и той вкара за 0:1. В 55-ата минута Ростислав Данчев можеше да удвои аванса на гостите, но пропусна сам срещу вратаря.

За домакините най-добрата възможност се разкри пред Стефан Гинчев, който от границата на вратарското поле стреля в обсега на Радо Рашков и стражът на „Янтра“ спаси. В още няколко ситуации, предимно след статични положения, изпълнявани от Красен Трифонов, павликенчани застрашиха вратата на съперника си, но не успяха да стигнат до изравнителен гол.

В събота от 18:00 часа в Павликени ще гостува „Вихър“ (Славяново).