57 четения

Бронз за етърки от женското футболно първенство

С резервите отборът завърши сезона със загуба

„Етър ВТ“ – „Локомотив“ 0:4

С домакинска загуба с 0:4 от „Локомотив“ (Стара Загора) приключиха сезона футболистките на „Етър ВТ“. „Виолетовите“ имаха сериозни кадрови проблеми, като в тимовия лист бяха записани само 11 състезателки, липсваха опитните Лора Петрова и Тодорка Златкова. Двубоят бе важен за великотърновки, които при победа и загуба на „Пълдин” (Пловдив) от „Севлиево лейдис” ставаха сребърни медалистки. Още до почивката обаче бе ясно, че пловдивчанки водят с 2:0 срещу севлиевки, както и завърши срещата, и едва ли ще допуснат изненада.

Гостенките от Стара Загора, в чиито редове бе игралата в Англия и Италия Симона Петкова, вкараха и четирите попадения през втората част. До средата на първото полувреме мачът бе равностоен. В 26-ата минута Симона Петкова от гостенките центрира на главата на Нина Георгиева, която стреля над гредата. После Петкова бе намерена от Габриела Найденова, но би леко до гредата. За етърки Мирела Моева направи опасен рейд в наказателното поле в 31-вата минута, а отново тя в следващата атака стреля покрай вратата. Симона Петкова имаше две възможности за гол, като първо от фаул стреля във вратарката, а нов неин удар бе спасен от Лора Атанасова.

В 51-вата минута Йоана Станкова откри резултата с премерен удар за 0:1. Малко след това удар на Кристияна Караиванова бе спасен, а Тина Орешкова пропусна да удвои. След още 14 минути Симона Петкова бе точна в разбъркване за 0:2, а десет минути по-късно отново тя се разписа за 0:3. Крайното 0:4 оформи Нина Георгиева в 82-рата минута, като след средата на втората част Евстатиева, Владимирова и Моева от състава на домакините играеха с травми.

След последния съдийски сигнал футболистките на „Етър ВТ” получиха бронзовите медали в първенството на „А” група при жените. Отборът печели отличията за втори път след 2018 година. Десет години по-рано, през 2008 година, женският тим на В. Търново, тогава под името „Болярки“, също се окичи с бронз и игра финал за Купа „България“.

Възпитаничките на Валентин Витанов и Елисавета Тодорова завършиха настоящото първенство с 33 точки от 11 победи и 5 загуби, голова разлика 49:21, като за втора поредна година са трети в крайното класиране.

„Етър ВТ”: Лора Атанасова, Недрет Заструг, Анастасия Трифонова, Симона Стоянова, Теодора Йорданова, Цвети Василева, Мирела Моева, Спасимира Евстатиева, Диляна Йорданова, Михаела Михайлова, Велизара Владимирова.