Юношите на „Лудогорец“ спечелиха купа БФС на „Ивайло“

Юношите на „Лудогорец” (Разград) спечелиха с 3:1 финала за купа БФС срещу „Септември” (София) и отново ще представят България в Младежката шампионска лига. Двубоят се игра на стадион, който за пореден път бе домакин на финал за трофея.

Мачът тръгна отлично за младите „орли“, които поведоха в резултата още в 3-тата минута след ъглов удар с гол на Алекс Луканов. В 18-ата минута Хидает Хюсеин бе оставен сам в наказателното поле, но не успя да преодолее стража на „Септември“. Две минути по-късно удар на Симеон Александров от столичния тим излезе в аут.

В 52-рата минута Георги Николов от „Лудогорец” нацели греда, последваха и други пропуски на разградчани. „Септември” изравни в 67-ата минута, когато реферът Георги Давидов отсъди дузпа за столичани за нарушение на Теодор Цветанов срещу Кристиан Тасков. Симеон Александров бе точен от бялата точка за 1:1. След изравнителното попадение столичани имаха още две добри положения. В 67-ата минута „Лудогорец“ удари втора греда чрез Хидает Хюсеин, който стреля от пряк свободен удар. Пет минути по-късно Петър Георгиев бе изпуснат по фланга и под ъгъл прехвърли вратаря на „Септември“ за 2:1.

В 86-ата минута отново той бе на точното място и реши всичко с втория си гол в мача. Стадион „Ивайло” отново представи перфектни условия и отлична организация за финалния мач. Медалите бяха връчени от треньора на националния отбор до 18 г. Ангел Стойков и председателя на Зоналния съвет на БФС Бончо Генчев, а купата си шампионите получиха от техническия директор на БФС проф. Лъчезар Димитров.

След срещата и двата отбора оставиха съблекалните на стадион „Ивайло“ в изключително изряден вид, за което от ОП „Спортни имоти и прояви“ им благодариха.