64 четения

Моника Георгиева с бронз от Държавното първенство по лека атлетика

Бронзов медал от Държавното първенство по лека атлетика за жени спечели Моника Георгиева. Горнооряховската лекоатлетка се завърна на пистата след лечение на травма, но това не й попречи да се класира на трето място на 1500 метра. Лекоатлетическата надпревара се проведе през уикенда на стадион „Васил Левски” в София. Шампионка на страната стана Лиляна Георгиева от СК „Актив 2013” (Пловдив) с време 4:41.04 минути. Втора е Милица Мирчева от СК „Атлет” (Мездра) с време 4:44.22 мин. Състезателката на горнооряховския „Локомотив 55“ финишира за 4:45.70 минути. Трите атлетки бягаха във втора серия в компанията на шампионките при девойките Елица Тодорова „Средногорски атлет“ и Наталия Кременска „Черно море Атлетик – Варна“. След бавно темпо в началото Георгиева и Мирчева се откъснаха пред другите в последната обиколка, като победителката спечели със силен финален спринт.