118 четения

Тодор Таушанов вкара първия гол за „железничарите“ в новото първенство, но не стигна за победа

Втора лига, Първи кръг

ОФК „Локомотив“ – ПФК „Нефтохимик“ 1:1

С равенство 1:1 стартира в новото първенство обновеният отбор на „Локомотив” (Г. Оряховица). „Железничарите“ започнаха срещу „Нефтохимик” с гол от съблекалнята. След центриране от статично положение централният бранител на домакините Тодор Таушанов се извиси над всички в 5-ата минута и вкара с глава за 1:0. Горнооряховчани продължиха да натискат и да доминират до средата на първото полувреме. Възпитаниците на Милчо Сирмов действаха на скорост с едно докосване, търсейки пространства по фланговете, и принудиха съперника от Бургас да се защитава. Последваха и няколко разбърквания в полето на съперника, но второ попадение не падна. Постепенно играта се изравни, като бургазлии отговориха с опасно центриране на Николай Костов и негов удар от фал край вратата. В 40-ата минута „Нефтохимик” върна гола. Грешка в половината на гостите им позволи да отнемат топката, последва диагонален пас, бранителите на домакините останаха под топката и Симеон Вешев изравни 1:1. В добавеното време на първата част локомотивци вкараха топката в мрежата на противника, но гол не бе зачетен заради своевременно маркирана засада.

Второто полувреме тръгна с две възможности за „железничарите“. Владислав Мирчев стреля красиво от въздуха, но над напречната греда в 53-тата минута. Малко по-късно той получи топката във вратарското поле, спря си я на гърди, но бранител успя да се намеси, преди да нанесе удар.

Оттук до края на срещата се водеше здрава битка на терена, но гол не падна. В четвъртата минута на добавеното време бургазлии останаха в намален състав, след като Виктор Янев получи втори жълт и съответно червен картон.

В мача горнооряховчани играха с новите си официални екипи, представени в края на миналата седмица. За първи път в историята на ОФК “Локомотив” екипите са в черно-бяло райе по диагонал. Резервният екип е със същия дизайн, но в червено-черно.

„Локомотив”: Християн Христов, Виктор Митев, Атанас Ташолов, Тодор Таушанов, Янислав Цачев (46 Пламен Тенев), Иван Вълчанов (79 Иван Иванов), Иван Винков (84 Тодор Бакърджиев), Петър Чалъков, Владислав Мирчев, Стефан Неделчев, Кристиян Райчев.