93 четения

„Студентите“ започнаха лошо сезона, паднаха в Славяново

Загуба с 4:1 претърпя свищовският „Академик” при гостуването на „Вихър” (Славяново) на старта на първенството. Още в 9-ата минута след центриране от фаул Йоан Петков бе оставен непокрит от защитата и вкара за 1:0. В средата на първата част Иван Иванов удвои резултата след грешка в отбраната на гостите и много добър авантаж. Домакините пропуснаха и трети гол, като топката срещна напречната греда.

В 38-ата минута се контузи Преслав Антонов и бе заменен от Ивайло Данаилов. Все пак Радослав Батов можеше да намали, но ударът му бе блокиран. Вместо това при поредната контра Иван Иванов покачи на 3:0. Чак в последните минути двата тима си размениха по един гол. От дузпа за нарушение срещу него Преслав Петков вкара почетно попадение за 3:1, но в ответната атака Йоан Петков след поредна грешка на гостите оформи крайното 4:1.

„Академик“ започна мача в състав: Виктор Владимиров, Пламен Ангелов, Иван Ганев, Милен Петров, Георги Йорданов, Момчил Тодоров, Валентин Антонов, Преслав Петков, Мартин Колев, Радослав Батов, Преслав Антонов.