43 четения

Успешен старт на 15-годишните етърци в първенството, Стефан Недялков и Теодор Маринов бележат в Градина

С победа с 0:2 като гости стартираха младите етърци, набор 2006/2007 г., в новото първенство на елитната U15 група. „Виолетовите” се състезават в западната част от разделената на две дивизия. Успехът бе срещу новака в групата „Борислав” (Първомай) на терена в село Градина.

В самото начало на срещата възпитаниците на треньорите Георги Георгиев и Николай Катъров създадоха две чисти положения за гол, но ги пропуснаха. В 20-ата минута Стефан Недялков с удар от дистанция вкара първото попадение за гостите. Надмощието продължи и малко след това последва удар в гредата, а попадение на Радослав Найденов бе отменено поради отсъдена засада.

В 55-ата минута Теодор Маринов пресира вратаря на домакините, открадна му топката и я изпрати в мрежата за 0:2. В актива си етърци записаха още една греда, а общо пропуските им пред вратата на „Борислав” бяха поне десетина.

Отборът игра с новата екипировка на тима в традиционния виолетов цвят, осигурена заедно още с тренировъчни екипи и екипи за свободното време от лидера в производството на продукти за дезинфекция HMI и от най-голямата агенция за недвижими имоти – „Адрес“.

Успехът изкачи „виолетовите” на третото място веднага след „Левски” и „Национал”, които стартираха с победи по 7:0. В следващия кръг етърци са домакини на „Славия”. Мачът е на 15 август (събота) от 16 часа.