56 четения

Мирослав Ангелов започна автомобилния сезон с победа в 16-ото издание на рали „Твърдица – Елена“

Мирослав Ангелов стартира по шампионски защитата на титлите си от последните два рали шампионата на България. Великотърновският пилот и навигаторът му Георги Гераджиев сефтосаха новата Skoda Fabia R5 Evo с победа в 16-ото издание на рали „Твърдица – Елена“. Екипажът на АСК „Мегапорт“ направи повече от перфектна езда, спечелвайки всичките шест специални етапа, и триумфира с общ аванс от 1:12.4 пред Йордан Атанасов/Ангел Башкехайов (Mitsubishi Lancer Evo IX). На трето място в генералното класиране и първо при автомобилите с един двигателен мост и клас RC4 завършва екипажът на Дилян Станков/Йордан Йорданов (Peugeot 208 R2).

Сливенското дуо надделя в битката за третото място пред своите съграждани Георги Василев/Стефан Добрев (Mitsubishi Lancer Evo IX).

Денис Станчовски и Явор Брънков (Peugeot 208 R2) спечелиха призовата награда „Купа Тодор Славов“, както и второто място в RC4.

Шестото място в генералното класиране и трето в RC4 на 20.6 секунди от Станчовски/Брънков зае екипажът на Никола Мишев/Янаки Янакиев. Зад тях на едва 5.8 секунди завършват Антон Титов/Динко Георгиев, които трябваше да учат в движение своето Peugeot 208 R2.

Челната десетка в генералното класиране се затвори от Тодор Атанасов/Владимир Владимиров с ВАЗ 2108, които трябваше да карат в последните два етапа без хидравлика, Екатерина Стратиева/Георги Аврамов (Peugeot 208 R2) и другия великотърновски екипаж – Емил Денев и Богомил Ненов с Renault Clio. Представителите на „Мегапорт“ са победители в своя клас RC3.

За Мирослав Ангелов това е трета поредна победа в Твърдица.

„Доволни сме, защото това реално е първо състезание, в което мога истински да изпитам новия автомобил. Първата отсечка „Чумерна“ познавам добре и там бяхме много бързи. В следващите две не искахме на рискуваме, имах проблеми с концентрацията и записките. На вторите минавания променихме малко настройките на колата и я направихме по-твърда. Увеличихме значително аванса си. Чудесно е, че родният шампионат стартира, макар и късно“, коментира Мирослав Ангелов след финала.

От тази година „Мегапорт Рейсинг“ разчитат на техническа помощ от Motorsport Academy на рали шампиона Петър Гьошев, базирана в Твърдица.

До финала на 16-ото рали „Твърдица – Елена“ достигнаха 17 екипажа без значителни инциденти.