48 четения

Национална група U17, Първи кръг: С гол на Калоян Ненчев „виолетовите“ биха в София

„Левски – Раковски” – „Етър ВТ” 0:1

17-годишните етърци започнаха сезона в националната група U17 с победа. Възпитаниците на треньора Стефан Ангелов се наложиха с 1:0 в София над „Левски – Раковски”. Мачът се игра на терен в Националната футболна база в „Бояна“.

Началото на срещата бе равностойно, но постепенно етърци наложиха игрови превес и създадоха две отлични положения за гол. Така се стигна до 37-ата минута, когато при един фаул в полза на съперника последва бърза контра, завършена от Калоян Ненчев с гол за 0:1. Само след три минути новото попълнение Светломир Грунчев можеше да удвои резултата, но ударът му мина до гредата.

През втората част „Левски – Раковски” опита натиск, който не доведе до нищо опасно пред вратата на етърци. Те пък отговаряха с контри, като при две от които пропуснаха да решат мача. В 73-тата минута гостите останаха в намален състав, след като Светломир Грунчев първо си изкара жълт картон, а малко след това удари съперник и получи директен червен.

Малко след това двубоят бе временно спрян заради разразилата се буря. Двата отбора се прибраха и изчакаха 15 минути, след което срещата се доигра, но макар и с човек по-малко, етърци не допуснаха изравняване.

В следващия кръг в събота от 18:00 часа „виолетовите” приемат „Славия”.

„Етър ВТ”: Никос Рашков, Светломир Грунчев, Кристиан Тодоров, Ивелин Иванов, Росен Божинов, Росен Върбишки, Кристиян Димитров, Николай Николов, Маноил Иванчев, Калоян Ненчев, Александър Гугучков.