112 четения

16-годишен бележи в железничарското дерби на стадиона в кв. „Надежда“

Втора професионална лига, Втори кръг

„Локомотив“ (София) – „Локомотив“ (Г. Ор.) 2:0

Горнооряховският „Локомотив” загуби с 2:0 гостуването си на съименника си от София. Столичните „железничари” взеха трите точки във втория кръг на Втора лига с по едно попадение във всяко полувреме. Успехът бе достатъчен за „Локомотив“ (София) да окупира върха в класирането след нов силен мач под ръководството на Иван Колев. Любопитно е, че опитният специалист преди години водеше горнооряховчани в елита. „Железничарите“ от София сразиха съименниците си от Горна Оряховица на стадиона в квартал „Надежда“, записвайки втора поредна чиста победа през сезона след 2:0 над „Спортист“ (Своге) на старта. „Червено-черните“ можеха да стигнат до по-убедителен резултат, но пропуски направиха Светослав Диков, Павел Петков и Наско Милев.

Младият талант Валентин Николов откри резултата в 30-ата минута. 16-годишният халф даде преднина на тима си с хубав удар за 1:0. Надеждата на домакините е син на вицепрезидента на „Локомотив” (София) Валентин Николов. В 69-ата минута Наско Милев удвои, като се разписа с глава след центриране отдясно.

Възпитаниците на треньора Милчо Сирмов продължават без победа и с една точка от два мача заемат 12-о място от 17 тима, но три от отборите след тях са с мач по-малко.

В следващия междинен кръг „Локо” (ГО) приема в сряда от 20:00 ч. състава на „Миньор” (Перник).

„Локомотив” (ГО): Християн Христов, Атанас Ташолов, Тодор Таушанов, Пламен Тенев, Кристиян Райчев, Иван Иванов, Петър Чалъков, Иван Вълчанов, Иван Винков, Виктор Митев, Стефан Неделчев.