ОбществоСпорт

Денислав Димитров донесе поредно отличие за „Атлетика 2012“ от летните шампионати

Състезателят на СК „Атлетика 2012“ Денислав Димитров донесе поредното отличие на великотърновския лекоатлетически клуб през този сезон. Летните национални шампионати приключиха през уикенда с многобоя за момчета под 16 години.

Бронзов медал завоюва скромният и трудолюбив Денислав Димитров. Възпитаникът на Людмила Георгиева събра 357 точки и зае трето място с лични резултати почти във всички дисциплини. Денислав завърши на 100 метра гладко бягане за 12,23 секунди, на скок дължина постигна 5,46 метра, на тласкане гюле – 9,25 метра, на скок височина – 162 см, на 100 м с препятствия финишира за 16,21 сек., а на 800 метра за 2,19,00 минути.

Първи и втори са състезателите на „Лудогорец“ (Разград) – Лъчезар Вълчев, който постави нов национален рекорд (545 точки), и Христофор Божанов.