ОбществоСпорт

С по-прагматична игра „белите“ взеха трите точки

Национална група U17, Втори кръг

„Етър ВТ“ – „Славия“ 1:3

Загуба с 1:3 претърпяха юношите на „Етър ВТ” срещу връстниците си от „Славия” във втория кръг от първенството на елитната U17 група. Като цяло гостите от София бяха по-наясно как да стигнат до победата и с по-прагматични действия я постигнаха.

Три пропуска направиха „виолетовите” през първата част, като на два пъти можеше да се разпише Александър Гугучков, а Никола Георгиев сам срещу вратаря се размина с топката. „Белите” стигнаха до гол в 36-ата минута, в която Иван Аспарухов от 22 метра стреля до гредата и откри резултата 0:1.

През втората част етърци създадоха още 2-3 възможности за гол, но или пропускаха, или се намесваше вратарят на гостите Георги Панов. В 67-ата минута Красимир Русинов завърши бърза контраатака на „Славия“, засичайки топката между вратарското поле и дузпата за 0:2.

След 180 секунди Калоян Ненчев върна един гол и надеждите на домакините. Той нанесе удар от страничната линия за 1:2, като лошата преценка на вратаря на гостите също допринесе за попадението.

Етърци натиснаха за изравнително попадение, но в 82-рата минута гостите решиха мача с нов гол за крайното 1:3. Точен беше Борис Александров с удар от около 30 метра в горния десен ъгъл.

Така активът на „виолетовите” след първите два кръга е една победа като гости над „Левски-Раковски” с 1:0 и една загуба у дома, 3 точки и голова разлика 2:3.

В следващия кръг „Етър” U17 гостува на лидера „Левски” (София), мачът е в сряда от 18:00 ч., а в неделя приемат временния аутсайдер в класирането ПФК „Монтана”.

Ето всички резултати от кръга: „Локомотив” (София) – „Национал” 4:3, „Витоша” (Бистрица) – „Левски-Раковски”5:3, „Спартак 1919” (Плевен) – „Левски” 1:8, ЦСКА – „Монтана” 3:0 и Септември” – „Пирин” (Благоевград) 2:0.

„Етър ВТ”: Никос Рашков, Александър Гугучков, Борис Генчев, Ивелин Иванов, Калоян Ненчев, Кристиан Тодоров, Кристиян Димитров, Маноил Иванчев, Николай Николов, Росен Божинов, Росен Върбишки (Алексей Андреев, Атанас Атанасов, Алекси Игнатов, Димитър Колев, Матео Николов, Никола Георгиев, Денис Мартинов, Красимир Йорданов).