Деян Гемижев с личен резултат и нов успех на диск, спечели турнира „Дионисополис“

106 атлети от 14 клуба взеха участие в VIII турнир „Дионисополис“. Състезателите премериха сили в 16 дисциплини от лекоатлетическите хвърляния – чук, диск, гюле и копие за всички възрасти. Великотърновецът Деян Гемижев продължи да господства в сектора за хвърляне на диск. Броени дни след като спечели състезанията на диск и гюле на международния турнир „Нови звезди“, провел се по традиция на стадиона на НСА „Васил Левски” в София и стана републикански шампион на диск, състезателят на „Ивайло 93“ отвя конкуренцията и край морето. При това възпитаникът на треньора Николай Гемижев във всяко следващо състезание подобрява резултата си в сектора. На държавното първенство той постигна 54,67 метра, а на турнира „Дионисополис“ дискът се приземи на 56,35 метра. На полигона за хвърляния в Балчик Даниел Джахани взе среброто с 40.55 метра, бронзът е за Никола Колев с 40.05 м.

„Резултатът ми в Балчик е най-добрият за мен, но не е това, което хвърлям редовно на тренировки. Въпреки това не мога да кажа, че съм недоволен. Спрямо основния фактор, който беше и продължава да е COVID-19 и влиянието му върху спортния ни календар, липсата на състезания и съответно психическото приспособяване, личен резултат в края на сезона означава добро начало за следващия“, коментира Деян Гемижев.