86 четения

Младите етърци бързо убиха интригата в мача

„Етър ВТ“ – „ПФК „Монтана“ 4:0

Трета победа записаха младите етърци в елитната U15 група и с актив от 9 точки са трети в класирането. В неделя „виолетовите“ удариха с 4:0 тима на ПФК „Монтана“ на терена с изкуствено покритие „Трифон Иванов”.

Стефан Йорданов откри резултата в 15-ата минута след центриране от корнер. В 25-ата Даниел Христов удвои, след като бе намерен отляво от Тонислав Донков. Павел Иванов също можеше да се разпише след подаване на Донков, но гостите оцеляха в тази и няколко други интересни ситуации.

Второто полувреме започна с пробив на Тонислав Донков отдясно, но центрираната към опразнената врата топка към Павел Иванов не можа да бъде засечена. В 51-вата минута Калоян Анев центрира към Дейвид Манолов, който с красив удар от въздуха прати топката в мрежата за 3:0. Виктор Игнатов бе изведен в коридор след час игра, напредна и с плътен премерен удар увеличи на 4:0. До края на срещата надмощието продължи, но нови голове не паднаха. В четвъртък в 16:00 часа етърци гостуват на „Спартак 1919“ в Плевен.