Спорт

Оспорван мач в Полски Тръмбеш, домакините изпуснаха първа победа

„Янтра” (Полски Тръмбеш) – „Първа атомна” 1:1

Равенство 1:1 записа отборът на „Янтра“ в домакинската среща с „Първа атомна“. Двубоят бе оспорван и интересен, а тръмбешчани могат да съжаляват, че не успяха да стигнат до първа победа за сезона. Домакините влязоха в срещата с променена схема на игра заради отсъствието на основни футболисти, но въпреки това бързо създадоха голови възможности, които бяха пропуснати от Антонов и Данчев. Двамата се разминаха с топката пред голлинията на вратата на гостите от Козлодуй, а при следваща атака удар на втория по диагонала не влетя в мрежата.

Гостите поведоха чрез Благовест Иванов, който бе изведен срещу вратаря от капитана Николай Ганчев и вкара в далечния ъгъл за 0:1. Тръмбешчани изравниха от дузпа в 30-ата минута, отсъдена за нарушение срещу Александър Миланов. Потърпевшият стреля от бялата точка за 1:1.

В самия край на полувремето Тихомир Антонов при статично положение бе близо до втори гол. През втората част играта бе двуостра, като основните заплахи пред вратата на гостите дойдоха след статични положения, но топката не пожела да влезе в мрежата им. Последните двайсетина минути преминаха основно с действия в половината на „Първа атомна“, но защитата и вратарят им се справиха.