67 четения

„Студентите“ паднаха в Мездра, след като водеха в резултата

„Локомотив“ – „Академик” 2:1

Загуба с 2:1 претърпя свищовският „Академик” при гостуването на „Локомотив” (Мездра). „Студентите” поведоха в резултата още в 9-ата минута, в която след центриране от корнер Преслав Антонов с глава прати топката в мрежата за 0:1.

Домакините обаче бързо се върнаха в мача и стигнаха до изравнително попадение. В 16-ата минута бившият нападател на „Етър ВТ” Петър Димитров вкара за 1:1, отново след статично положение.

Мачът се игра при 35-градусова жега, което сериозно повлия на темпото. Локомотивци владееха играта до почивката и създадоха две-три положения, които пропуснаха. През втората част натискът им се засили и даде резултат. В 48-ата минута Преслав Петков загуби топката и Лионел Матадос се разписа за 2:1. В 80-ата минута „Локо” (Мездра) остана в намален състав, след като Гроздан Илиев получи втори жълт картон. „Академик” опита до края натиск, но домакините опазиха трите точки.