78 четения

Две попадения от фалове лишиха етърки от победа на старта на първенството

„А“ футболна група – жени, Първи кръг

„Етър ВТ“ – „ЛП Суперспорт“ 2:2

С равенство 2:2 стартираха в новото първенство на женската елитна група етърки. Великотърновки приеха на стадион „Трифон Иванов“ отбора на „ЛП Суперспорт“ (София) в събота. Няколко дни по-рано двата тима се срещнаха на финала за купа „Боровец“, спечелен от “виолетовите“ с 3:0.

В събота обаче старши треньорът Валентин Витанов имаше сериозни кадрови проблеми. Отсъстваха няколко състезателки, наложи се на вратата да застане нападателката Велизара Владимирова.

Въпреки това етърки започнаха добре мача и рано поведоха в резултата. В 10-ата минута Теодора Йорданова стреля от шестнайсетия метър за 1:0. Преди това Недрет Заструг пропусна от чиста позиция след пас на Мирела Моева, като би над вратата. Диляна Йорданова пък би по диагонал във вратарката на гостенките очи в очи с нея. В следващите минути домакините продължиха да натискат, като двете флангови футболистки Моева и Йорданова бяха много агресивни, но втори гол не падна. Столичанки отговориха с опасност след половин час игра, когато Жасмина Атанасова бе изпусната и стреля опасно край вратата на „виолетовите“.

Второто полувреме тръгна с изравнителен гол в 47-ата минута. Десислава Грахльова изпълни технично свободен удар отдясно на вратата и завъртя топката в мрежата за 1:1. Ответният удар бе 120 секунди по-късно. Диляна Йорданова изпревари вратарката на софиянки при извеждащо подаване вкара за 2:1. Малко по-късно отново тя можеше да реши окончателно мача, но тръгна да лъже вратарката на „ЛП Суперспорт“ и загуби топката. Мачът продължи с превъзходство на домакините, за да дойде 82-рата минута, в която Десислава Грахльова отново получи шанс да стреля от фал отдясно и пак бе точна – 2:2.

„Етър ВТ“: Владимирова, Златкова, Трифонова, Стефанова, Василева, Моева, Йорданова, Стоянова, Христова, Заструг, Марова (60 Евстатиева).