69 четения

„Железничарите“ загубиха контролата с елитния тим

„Арда“ – „Локомотив“ 3:0

Отборът на „Арда“ (Кърджали) победи с 3:0 „Локомотив“ (Горна Оряховица) в контролна среща, играна на стадион „Трейс Арена“ в Стара Загора. Старши треньорът на първодивизионния тим Николай Киров не можа да разчита на Спас Делев, Светослав Ковачев и Милен Стоев, които имат ангажименти с мъжкия и младежки национални отбори на България. След контузия в игра се завърна Иван Караджов.

Радослав Василев откри в 20-ата минута, възползвайки се от разбъркване пред вратата на „железничарите“. Пет минути по-късно Емил Мартинов отправи силен удар, а в 30-ата минута новото попълнение Муса Адад също застраши вратаря на символичните гости. В 37-ата минута завърналият се под рамката на вратата Иван Караджов спаси удар на нападател на домакините. Секунди след това Иван Тилев с далечен удар от около 25 метра покачи на 2:0. Малко преди края на първото полувреме отново Муса Адад се опита да се разпише сред голмайсторите.

След почивката отново футболистите на „Арда“ владееха инициативата, като Иван Тилев и Ловре Кнежевич отправиха опасни изстрели. В 65-ата минута хърватинът уцели страничната греда. Крайният резултат оформи Андрия Бубняр, който изскочи зад отбраната на „Локомотив“, излъга вратаря и на опразнената врата се разписа.

За „Локомотив” срещата започнаха Василев, Ташолов, Таушанов, Райчев, Цанков, Вълчанов, Чалъков, Байчев, Цачев, Винков и Мирчев.