154 четения

Северозападна трета лига – отложен мач от втория кръг: Дежурният гол на Байдаков не стигна на „виолетовите” надежди за победа в Трявна

ОФК „Трявна“ – „Етър ВТ 2“ 1:1

Две различни полувремена изиграха младите етърци при гостуването на ОФК „Трявна“ в отложен мач за първенството на Северозападната трета лига и завършиха наравно – 1:1.

Първата част бе по-добра за „виолетовите”, които създадоха няколко много добри голови възможности, но само веднъж поразиха целта. В 24-тата минута Стивън Манолов бе съборен в наказателното поле на домакините и главният съдия Християна Гутева отсъди дузпа, която Димитър Байдаков реализира за 0:1. Малко по-късно етърци имаха нова претенция за наказателен удар след интервенция срещу Байдаков.

През второто полувреме играта на великотърновци не вървeше и мачът стана съвсем равностоен. Така се стигна до 75-ата минута, когато и домакините спечелиха дузпа, превърната от Александър Дамянов в гол за 1:1. Футболистите на „Трявна” си повярваха и прибягнаха до ред провокации по терена, падания и искане на червен картон, но до края пред вратите нищо не се промени. След срещата в тунела на стадион „Ангел Кънчев“ Ивайло Христов от състава на домакините наплю и обиди състезател на дублиращия отбор на „Етър ВТ“. Намесата на охраната не позволи разрастване на инцидента.

В неделя „виолетовите“ приемат „Локомотив” (Дряново), а после посрещат в отложен мач и „Левски-2007”.

„Етър ВТ 2”: Иван Георгиев, Юлиян Райков, Димитър Цонев, Велизар Тонков, Десислав Пенев, Борислав Марков, Кристиян Иванов, Димитър Байдаков, Христо Марков, Стивън Манолов, Светломир Събев.