71 четения

„Железничарите“ се представиха добре в Разград

Горнооряховският „Локомотив” изигра добър контролен мач с шампионите в Разград и дори поведе в резултата, но в крайна сметка загуби с 1:2. Срещата бе неофициален дебют за новото попълнение на лудогорци Оливие Вердон. В състава на горнооряховчани пък прави впечатление завръщането на Момчил Кузманов. Мачът се игра в две полувремена по 40 минути.

Още в третата минута след подаване на Икоко отдясно Ману нацели гредата. След това пък Текпетей бе изведен зад защитата от Каули, но се засуети и бе блокиран от Таушанов. В 7-ата минута „железничарите“ поведоха. След отлично подаване отляво опитният голмайстор Владислав Мирчев не сбърка за 0:1. Последваха пропуски на Ихинио и Доминик Янков преди изравняването в 36-ата минута. Тогава Бърнард Текпетей реализира, след като се възползва от центриране в наказателното поле и елегантно преодоля Християн Христов за 1:1.

Домакините стигнаха до пълния обрат в 52-рата минута. Тогава след поредната многоходова атака Икоко намери младока Цветослав Петров, който с първото си докосване без проблеми вкара за 2:1.

В понеделник от 17:45 часа горнооряховчани приемат „Пирин“ (Благоевград) в мач за първенство. Главен съдия е Петър Костадинов, асистират му Мартин Димитров и Владимир Ташков.

“Локомотив”: Християн Христов, Петко Цанков, Пламен Тенев, Тодор Таушанов, Виктор Митев, Петър Чалъков, Иван Иванов, Джунейт Яшар, Иван Винков, Александър Стефанов, Владислав Мирчев (Ивайло Василев, Янислав Цачев, Момчил Кузманов, Иван Вълчанов, Ахмед Мурад, Иван Славов, Кристиян Райчев, Владимир Янков).