181 четения

Без много титуляри етърци загубиха от носителя на купата на България

Първа лига, Шести кръг

„Етър ВТ“ – „Локомотив“ (Пловдив) 1:3

Загуба с 1:3 претърпя отборът на „Етър ВТ“ в домакинската среща с „Локомотив“ (Пловдив). Мачът бе под сериозна въпросителна до последния момент, след като в събота стана ясно, че петима играчи и двама служители на клуба са дали положителни проби за COVID-19.

Поради тази причина целият отбор на „виолетовите“ бе поставен под карантина от РЗИ – Велико Търново. В неделя обаче РЗИ взе решение да освободи от карантината всички, които са дали по два отрицателни теста, и им даде възможност да играят.

Това обаче лиши старши треньора на етърци Петко Петков от опции около състава и се наложи да попълни групата с трима юноши. В разширения състав не бяха опитни футболисти като оперирания от херния Никола Колев, Божидар Кацаров, Пламен Крачунов, Здравко Илиев, Дани Пехливанов и Веселин Йосков, от които имаше огромна нужда срещу здравите физически „смърфове“.

Първите десет минути на двубоя не предложиха нищо интересно пред двете врати, а играта се развиваше главно в центъра на терена. В 15-ата минута лоша комуникация между Мартин Луков и Лукас Масоеро позволи на Преслав Боруков да се отскубне от опеката на защитника и да стреля, но ударът му не намери очертанията на вратата.

В 18-ата минута Умарбаев изпълни ъглов удар към втора греда, където Диниш Алмейда игра с глава, но стреля в аут. Секунди по-късно удар на Георги Минчев срещна гредата. Нападателят на „Локомотив“ получи прекрасно подаване в наказателното поле от Димитър Илиев, освободи се от Георги Купенов и се озова очи в очи с Анатоли Господинов, но би в десния страничен стълб на вратата.

В 25-ата минута Димитър Илиев стреля с глава от няколко метра. Вратарят на домакините Анатоли Господинов успя да парира топката, но при добавката Илиев беше безкомпромисен. След осем минути Преслав Боруков изравни – 1:1. Стелиян Добрев премина последователно Умарбаев, Алмейда, Масоеро и Петрович, за да пусне пас към Боруков, който от няколко метра насочи топката във вратата.

В 39-ата домакините имаха претенции за дузпа. Милчо Ангелов овладя подаване в наказателното поле и шутира мигновено. На пътя на топката се хвърли Милош Петрович, топката се удари в лакътя му, но реферът прецени, че няма основания за наказателен удар.

Във втората минута на добавеното време на първата част Умарбаев центрира от ъглов удар, Диниш Алмейда се извиси над всички и насочи с глава топката във вратата на Господинов за 1:2.

Второто полувреме започна с удар от далечна дистанция на Кристиан Илич, който Господинов успя да отрази. В 59-ата минута влезлият на почивката Бирсент Карагарен стреля по земя, но не затрудни стража на етърци. В 75-ата минута Антон Огнянов постави топката на главата на Преслав Боруков, чийто изстрел премина над горната греда. Четири минути по-късно Огнянов остави „виолетовите“ с човек по-малко на терена. Крилото получи втори жълт картон за невъздържана реакция след нарушение срещу Бирсент Карагарен. Това доведе до червен картон за Огнянов, който напусна терена преждевременно.

В 81-вата минута численото равенство на терена беше изравнено. Влезлият в 61-вата минута Валентинто Пулиезе получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение в средата на терена. Веднага след този епизод домакините можеха да изравнят, но ударът на Милчо Ангелов попадна право в ръцете на Мартин Луков.

В 86-ата минута Георги Минчев сякаш сложи точка на спора с трети гол във вратата на Господинов. Нападателят получи подаване от Лукас Салинас и от метър и половина нямаше как да сбърка. Загубата е шеста за „виолетовите“ от началото на сезона.

„Етър ВТ“: Анатоли Господинов, Георги Купенов, Яни Пехливанов, Мариян Иванов, Иван Скерлев, Свилен Щерев, Стелиян Добрев, Антон Огнянов, Кольо Станев, Милчо Ангелов, Преслав Боруков.