69 четения

Четвърта загуба за „студентите“, паднаха в Червен бряг

„Партизан“ – „Академик“ 3:1

Загуба с 3:1 при гостуването в Червен бряг претърпяха футболистите на „Академик“. Срещата с „Партизан“ бе двуостра, с положения и пред двете врати, но на практика се реши след 70-ата минута. Домакините откриха резултата след четвърт час игра, като точен бе Станислав Антонов. Свищовлии отвърнаха с няколко добри атаки, които обаче не им донесоха изравнително попадение. В 72-рата минута Александър Александров покачи на 2:0, а преди да са изтекли 120 секунди, ветеранът Ангел Русев реши окончателно мача с трето попадение в полза на „Партизан“. Веднага след подновяването на играта Преслав Петров намали на 3:1, при който резултат приключи срещата. Загубата е четвърта от началото на кампанията за „студентите“, които имат и мач по-малко. В класирането свищовлии са 13-и с 6 точки.