122 четения

Ключови вратарски намеси запазиха равенството в Елена

„Чумерна“ – ФК „Ресен-2012“ 1:1

В здрав мач в Елена съперниците си отбелязаха по един гол и пропуснаха по няколко положения. В 23-тата минута Адем Шабан намери около границата на наказателното поле Петър Андреев и той стреля в горния ляв ъгъл на вратата, бранена от ресенци, за 1:0. Преди почивката за гостите Боян Димитров шутира точно, но Петко Ганчев спаси, а изстрелът на Али Кязъмов излезе в аут.

В 43-тата минута Никола Костов можеше да удвои преднината на „Чумерна“, но вратарят на гостите Васил Боев спаси.

Второто полувреме тръгна с изравнително попадение. Кристиян Костадинов напредна през центъра в 53-тата минута, излъга вратаря на домакините Петко Ганчев и вкара в празната врата за 1:1. До края мача Васил Боев спаси опасен удар на Бисер Блажев от еленския тим, а в 87-ата минута Петко Ганчев извади силен шут на Али Кязимов в корнер.