255 четения

В Драганово бе интересно до последния съдийски сигнал

„Янтра“ (Др.) – „Ботев“ (ГНС) 3:2

Срещата започна с игра предимно в централната част на терена, с много единоборства и липса на празни пространства. Отборът на гостите владееше повече топката, но въпреки това получи гол. След дълъг извеждащ пас в наказателното поле на „Ботев“ Марин Маринов от домакините още с овладяването на топката финтира бранител и с мощен удар от 15 метра откри резултата. До 38-ата минута нямаше чисти голови положения. Тогава след бързо изпълнен пряк свободен удар на левия флаг в полза на „Янтра“ отново Марин Маринов нахлу в наказателното поле и удвои резултата. През втората част гостите вдигнаха оборотите и в 52-рата минута Йордан Станев много технично прехвърли вратаря на домакините, който бе излязъл да пресрещне дълго центриране на границата на наказателното поле, за 1:2. След като намалиха резултата, футболистите от Горско Ново село се активизираха още повече и логичното се случи в 64-тата минута, когато Иван Щараков изравни 2:2. Увлекли се в нападение, гостите допуснаха бързия Марин Маринов да оформи своя хеттрик буквално след подновяването на играта.