70 четения

„Виолетовите“ със седма поредна загуба от началото на сезона

Първа лига, Седми кръг

„ЦСКА-1948” – „Етър ВТ“ 5:1

Седмата си поредна загуба от началото на сезона записа в петък отборът на „Етър ВТ“. Без седем титуляри „виолетовите“ паднаха тежко с 5:1 от „ЦСКА-1948” на националния стадион „В. Левски“. Старши треньорът Петко Петков пусна в стартовия състав двамата привлечени през седмицата чужденци.

Португалецът Алдаир бе доста маневрен на фланга и остави добри впечатления, докато испанецът Пако Пуертас в центъра на отбраната допусна доста брак в действията си. Всъщност в тази си формация цялата защита не бе на ниво, вратарят Господинов също показа несигурност. Като цяло заместниците на титулярите допуснаха доста грешки и не защитиха претенциите си на терена. Преди почивката гостите бяха предимно в отбрана и рядко застрашаваха вратата на съперника.

Още в 3-ата минута удар на Мартин Камбуров бе уловен от Господинов. 120 секунди по-късно Камбуров надскочи Скерлев и с глава откри резултата. В 20-ата минута Денислав Александров бе изведен през центъра и с десния крак се разписа за 2:0. Камбуров стреля от фаул в 33-тата минута, но Господинов спаси.

В 43-тата минута обаче след бърза контра Георги Русев надбяга Мариян Иванов и покачи на 3:0. В самия край на полувремето Стилян Добрев центрира от фаул и Лазар Марин игра с ръка в наказателното поле на столичани. Отсъдената дузпа бе реализирана от Милчо Ангелов за 3:1.

През паузата между полувремената старши треньорът на етърци Петко Петков замени Кольо Станев със Симеон Щерев, който зае мястото на Алдаир вдясно, докато португалецът заигра по-назад. Именно Алдаир в 53-тата минута стреля до гредата от удобна позиция.

Мачът стана двуостър и продължи с атаки към двете врати, като първо за домакините Венци Василев шутира до гредата, а за етърци Боруков, който бе много активен, отправи два удара.

В 62-рата минута Камбуров находчиво намери Георги Русев, който покачи на 4:1. В отговор Алдаир отправи добър по диагонала удар, спасен от вратаря на домакините Наумов. В 72-рата минута Камбуров стреля, Господинов отби и Галин Иванов довкара за 5:1. До края удари на Щерев и Боруков минаха над вратата, а на Добрев бе изваден от Наумов.

Четири минути преди края Петко Петков пусна в игра юношите Борислав Марков, Калоян Митев и Юлиян Райков, които направиха дебют в Първа лига.

„Етър ВТ”: Господинов, Станев (46 Щерев), Пуертас, Купенов, Скерлев, М. Иванов, Алдаир (81 Михайлов), Добрев (86 Б. Марков), Я. Пехливанов (86 К. Митев), Ангелов (86 Юл. Райков), Боруков.