Вестник Борба – областен всекидневник, Велико Търново

Вестник Борба – областен всекидневник

Шофьор на градски автобус в региона е диагностициран с коронавирус

АВТОБУСЕН ШОФЬОР ОТ ГРАДСКИЯ ТРАНСПОРТ Е СРЕД ПОСЛЕДНИТЕ ЗАБОЛЕЛИ ОТ COVID-19 В РЕГИОНА, НАУЧИ „БОРБА“. Пациентът е настанен за лечение в МОБАЛ „Д-р Стефан Черкезов“. За сега няма информация от къде водачът на рейс се е заразил с инфекцията.

В сила продължава да е задължителното носене на предпазни маски в градския транспорт, но все по-често могат да бъдат забелязани хора, които не спазват мярката. Глобата за нарушители е 300 лв. За момента здравните власти не са санкционирали лица, които са пропуснали да се съобразят с изискването.

327 са диагностицираните с коронавирус в региона, от които 291 души вече са успели да преборят болестта. В болница са настанени 9 пациенти, а 17 се лекуват в домашни условия. Под 14-дневна карантина са поставени 55 човека.

Епидемиологичните проучвания и изследвания на случаите продължават.

Броят на инфектираните в България вече прехвърли 20 000.

Г. ИЛИЯНОВА

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *