175 четения

Георги Иванов с гол и две асистенции, Станимир Палев с ключови намеси и две вкарани дузпи в Сухиндол

„Левски“ (Ляск.) – „Лозен 1924“ 1:4

Приятен и коректен мач изиграха съперниците в Сухиндол пред погледа на кмета на общината инж. Пламен Чернев, който бе дошъл до подкрепи тима си. Двата отбора размениха домакинствата си, тъй като ремонтът на съблекалните на стадиона в Лясковец все още не е приключил. Проблем на гостите обаче се оказа и късата скамейка, само един резервен състезател, което създаде доста трудности на старши треньора Радия Дойчев.

Срещата тръгна отлично за сухиндолци, като още в 5-ата минута след корнер Даниел Димитров с помощта и на рикошет от тялото на съперник откри резултата – 0:1. Последваха две добри контри на гостите, които обаче не донесоха изравняване. След корнер пък Пламен Тонев направи ефектна задна ножица. В 25-ата минута Георги Иванов бе фаулиран в пеналта на лясковчани и реферът Венци Кознички отсъди дузпа. Вратарят на „Лозен 1924“ Станимир Палев стреля от бялата точка – и 0:2. Веднага след подновяването на играта Палев се прояви отлично, спасявайки удар на останалия очи в очи с него Мартин Нацкин. Георги Иванов и Станимир Палев бяха в основата и на третия гол на сухиндолци. В 41-вата минута атакуващият халф бе съборен за втори път в наказателното поле, а вратарят вкара и втората дузпа за 0:3. Втората част тръгна с две спасявания на Палев, отбил изстрели на Кристиян Великов и Пламен Тонев. Травма на Иван Ефтимов от състава на „Левски“ и липса на резервен състезател остави лясковчани в намален състав до края. Срещата обаче продължи да е двуостра, като първо гредата помогна на символичните домакини, а вратарят на реалните Палев отрази шут на Тонев от движение. В 72-рата минута Георги Иванов увенча силната си игра с попадение за 0:4, а в 79-ата Палев най-сетне капитулира след шут на Мартин Нацкин за 1:4.