256 четения

Иван Вачев определи победителя на стадиона в Българско Сливово

„Бенковски“ (Б. Сливово) – „Земеделец 93“ (Козловец) 1:2

С два гола на Иван Вачев отборът на „Земеделец 93“ спечели гостуването в Българско Сливово. Комшийското дерби се радваше и на добър зрителски интерес, който не остана напразен. Още в 10-ата минута Вачев бе изведен в коридор, набра скорост и останал очи в очи с вратаря на „Бенковски“, би край него за 0:1. В 23-тата минута обаче равенството бе възстановено. Вратарят на гостите от Козловец не се намеси добре, топката бе овладяна от нападател на домакините, последва нарушение на защитник и наказателен удар. Пламен Дончев вкара дузпата хладнокръвно за 1:1. Отново Иван Вачев изригна в 29-ата минута и с отмерен удар в ъгъла на вратата вкара за 1:2. До края на срещата двата отбора играха открит и коректен футбол, стараха се, но не успяха да вкарат повече голове.