505 четения

Зрелищен мач с инфарктна развръзка в Елена

ФК „Рудановски“ – ФК „Първомайци“ 4:5

Изключителен мач за нивото на групата изиграха съперниците на стадиона в Елена. Цели девет пъти топката посети двете мрежи, а напрежението и неизвестността около крайния изход се запазиха до последния съдийски сигнал. Ангел Кабакчиев се разписа директно от пряк свободен удар в 23-тата минута директно от пряк свободен удар. До почивката Али Алиев и Веселин Василев обстреляха вратата на гостите от свободни удари, но не успяха да изравнят. Красимир Гавазов бе спрян с нарушение в наказателното поле на „Рудановски“ в 50-ата минута и сам реализира отсъдената дузпа за 0:2. След още 120 секунди мачът изглеждаше решен, защото след пас на Георги Ванков разликата набъбна на 0:3 с попадение на Галин Жеков. Драмата обаче предстоеше и в 57-ата минута с удар от центъра Али Алиев намали на 1:3. Шабан Хасанов върна интригата в 76-ата минута, като намери мрежата на първомайчани с изстрел от дистанция за 2:3. Секунди по-късно Димитър Димитров подаде на Али Алиев и той изравни – 3:3. Георги Ванков вкара след ъглов удар в 86-ата минута за 3:4, но в 89-ата Али Алиев би точно дузпа за 4:4.

Във втората минута на добавеното време Красимир Гавазов донесе успеха на гостите, вкарвайки неспасяемо от свободен удар за 4:5. Попадението предизвика бурна радост сред първомайчани, а замененият преди това Ангел Кабакчиев дори влетя на терена да прегръща съотборниците си…