Мартин Иванов с хеттрик, Станимир Иванов с четири асистенции

„Владислав“ – ФК „Спортист“ 0:5

Убедителна победа при гостуването в Джулюница записа отборът на „Спортист“. С успеха футболистите прекъснаха серията от три последователни успеха на тима на „Владислав“ и го свалиха от върха в класирането. Центриране от корнер на Станимир Иванов в 15-ата минута позволи на Митко Стойков с глава да вкара за 0:1. В отговор домакините организираха добра атака, но Иван Гинов пропусна от чиста позиция. В 41-вата минута Станимир Иванов отново асистира, като този път от свободен удар центрира към Мартин Иванов за 0:2. Почивката дойде при 0:3, като Мартин Иванов увенча пробива си по фланга с попадение.

В 59-ата минута Валентин Парашкевов опъна мрежата на „Владислав“ след подаване на Станимир Иванов за 0:4 и окончателно уби интригата. Крайното 0:5 в лясковското футболно дерби фиксира Мартин Иванов след пас с пета на Станимир Иванов в 73-тата минута.