Коректен мач в Ресен, трите точки останаха за домакините

Елитна областна група, V кръг

ФК „Ресен 2012“ – „Изгрев-93“ 2:1

В коректен и приятен за гледане мач домакините от Ресен наложиха волята си с 2:1. Мачът тръгна с пропуски на Любослав Димитров и Калоян Илиев, преди Михаил Евгениев да открие резултата. В 33-тата минута Ружди Руждиев центрира, Калоян Илиев стреля, вратарят на „Изгрев-93“ отби топката, но добавката на Евгениев намери мрежата за 1:0. В заключителните секунди на първата част гостите изравниха. Дълго подаване към Йоаким Ченков бе пресечено от Иван Сапунджиев, който върна топката към вратаря, но Ивайло Атанасов я догони и вкара за 1:1.

Второто полувреме тръгна добре за домакините, които бързо си осигуриха отново гол аванс. Контраатака бе завършена от Али Кязъмов с точен удар 2:1 в 52-рата минута. Мачът продължи с лек превес на ресенци и изстрели на Любослав Димитров и Боян Димитров над вратата на гостите. Те отговаряха също с атаки, а пет минути преди края пропуснаха да си тръгнат с точка. След корнер футболист на „Изгрев-93“, оставен непокрит на задна греда, прати топката в аут от два метра…