88 четения

Велизара Владимирова и Мирела Моева с по два гола за победата в Пловдив

„А“ футболна група – жени, V кръг

„Енко“ – „Етър ВТ“ 0:4

Четвърта поредна победа записа женският отбор на „Етър ВТ” в първенството на „А” група при гостуването си на „Енко” в Пловдив. По два гола за великотърновки отбелязаха Велизара Владимирова и Мирела Моева. Трите точки пък укрепиха възпитаничките на Валентин Витанов на третото място във временното класиране с 13 точки и голова разлика 22:3. Първите две места заемат шампионките от НСА и „Локомотив” (Пловдив) с по 15 точки. В следващия си мач на 17 октомври великотърновки приемат „Пълдин” (Пловдив).

Срещата с „Енко“ премина при пълен превес на „болярките”, които нанизаха по два гола през двете полувремена. Първо Велизара Владимирова пое топката в наказателното поле и се разписа за 0:1, след като вече бе направила два пропуска. До почивката след един от типичните си пробиви Мирела Моева покачи на 0:2.

Картината през втората част не се промени. Отново Владимирова в 62-рата минута овладя топката и стреля за 0:3, а след пробив крилото Мирела Моева вкара и четвъртия гол. “Виолетовите” дами изпуснаха и още няколко добри възможности за гол.