С най-високата степен на наградата „За граждански заслуги“ бе удостоен персоналът в COVID отделението на свищовската болница
В Деня на българската община кметът на Свищов Генчо Генчев удостои с най-високата степен на почетната награда „За граждански заслуги“ двете медицински сестри и санитарката, работещи в COVID отделението на МБАЛ „Д-р Димитър Павлович“ в Свищов.
С медал „За граждански заслуги“ I степен и почетна грамота бяха удостоени Лидия Сотирова Македонска, Даниела Йорданова Симеонова и Иванка Янева Атанасова.
Преди да връчи наградата на първата от тях, кметът Генчев сподели, че това е единствената сестра, първата от многото помолени да влязат в отделението за COVID-19, която от първия ден и до момента не спира да изпълнява задълженията си само там. „Няма да забравя как в една критична вечер, когато поради липса на медицински кадри ние с колегата Илиян Венков вкарвахме в отделението един наш съгражданин, г-жа Македонска се обърна към мен и ми каза следното: „Момче, ти си млад, махай се оттук! Аз съм отдала живота си и ще го отдам за моите пациенти!“, с тази вълнуваща история, пример за себеотрицание и безкористна любов към професията, градоначалникът развълнува не само Лидия Македонска, но и всички присъстващи в залата.
Наградите на трите достойни жени бяха връчени на тържествена церемония в Зала 1 на Община Свищов.




