203 четения

Свищовското дерби не мина без искри

„Атлетик“ – „Пробив“ 2:1

Оспорван мач изиграха съперниците в Свищов, който не мина без напрежение. Нервите взеха връх минута преди края на срещата. Тогава Даниел Асенов от състава на гостите от Овча могила извърши грубо нарушение на два метра от страничната линия пред пейката на домакините от „Атлетик“. Фалът предизвика гнева на Емил Ферещанов, който влезе на терена да му иска обяснение, а замененият преди това Симеон Дончев хвърли обувка. Намесата на охраната, ръководители и състезатели на двата отбора охладиха страстите и срещата приключи нормално. Свищовлии я спечелиха с 2:1. Ивайло Григоров откри резултата в полза на „Пробив“ в 10-ата минута. Илиян Георгиев върна попадението в 15-ата, а Борислав Борисов направи обрата пълен – 2:1, в 64-тата минута.