180 четения

„Етър ВТ“ няма да привлича Яник Джало засега

Международни рефери ще свирят гостуването в Коматево

Футболни съдии с международен статут ще ръководят предстоящото в понеделник гостуване на „Етър ВТ“ на „Ботев“. Мачът на терена в базата на пловдивчани в Коматево е поверен на Николай Йорданов, Петър Джугански и Петър Митрев. И тримата арбитри са международни, като главният съдия Николай Йорданов приключва с активната си кариера в края на годината поради навършване на определената възраст.

„Виолетовите“ ще пътуват за Пловдив в неделя, мачът с „канарчетата“ е на следващия ден, 19 октомври, от 20:15 часа.

Междувременно стана ясно, че дошлият на проби Яник Джало се е прибрал обратно в Португалия. Причината е, че бившият нападател на „Спортинг“ (Лисабон) не е играл в последната година и тепърва ще трябва да влезе в добра физическа форма. Очаква се след това той отново да пристигне във В. Търново.

Халфът на „Етър ВТ” Кольо Станев излезе като титуляр и игра пълни 90 минути за националния отбор на България до 19 години в контрола срещу Турция. Мачът се игра в Анталия и завърши с минималното 1:0 за домакините, информира клубният сайт на „виолетовите“ etarvt.bg. Възпитаниците на Ангел Стойков могат да съжаляват, че не се поздравиха поне с равенство, след като през второто полувреме пропуснаха многобройни положения пред вратата на домакините.

Единственото попадение в мача реализира Мухамет Арсланташ в 50-ата минута. Десетина минути по-късно влезлият като резерва Денислав Ангелов пропусна от близко разстояние най-чистото положение за българския тим. В края на двубоя България нямаше шанс да реализира още няколко добри възможности за попадение.

В първата проверка между двата тима обаче българите спечелиха с 2:1 след попадения на Мартин Петков и Марин Петков и почетен гол на турците в края на 7-минутното добавено време.

Двубоите с Турция бяха генерална репетиция за България U19 преди участието в Елитния квалификационен кръг за европейско първенство през ноември, където нашият тим е в една група заедно с отборите на Испания, Белгия и Северна Македония.