42 четения

Един гол раздели горнооряховските и столичните „железничари“

Контролна среща

„Локомотив“ (Сф.) – „Локомотив“ (Г. Ор.) 1:0

Загуба с 1:0 претърпя горноряховският „Локомотив“ при гостуването на столичния си съименик. С приятелския мач в петък двата отбора запълниха принудителната пауза поради липса на съперници на поредния кръг на Втора лига.

Гостите започнаха в състав: Христов, Гьонов, Таушанов, Цаков, Стоянов, Иванов, Стефанов, Чалъков, Яшар, Мирчев, Митев.

Домакините бяха по-атакуващият от двата тима, като поеха инициативата и още в началните минути на мача имаха възможност да открият резултата в своя полза. След центриране отляво се получи разбъркване в наказателното поле на горнооряховчани, но футболистите на Иван Колев не успяха да се възползват от ситуацията.

Втората по-сериозна опасност дойде към средата на първото полувреме, когато силен удар на Диков бе избит от вратаря Християн Христов. През второто полувреме Локомотив (София) най-после успя да вкара топката във вратата на гостите. Малко след почивката Денислав Станчев я центрира в наказателното поле, където Светослав Диков успя да я засече с глава и с хубав и точен изстрел отбеляза.

Столичани приемат „Струмска слава“ в следващия си мач от Втора лига на 25 октомври от 14:30 часа, докато тимът от Горна Оряховица ще бъде домакин на „Хебър“ на 23 октомври от 20:00 часа.