74 четения

Хандбалистките минаха през Сливница, чакат шампионките от Габрово

„А“ РХГ – жени, II кръг

Хандбалистките на „Етър-64” записаха втора поредна победа в първенството на женската „А” група. След успеха над шуменки в неделя възпитаничките на треньорката Йонка Генчева се наложиха като гости с 36:28 над ХК „Сливница”. Гостенките не влязоха по най-добрия начин в мача и първото полувреме бе оспорвано. Домакините играха по-добре и взеха минимален аванс на почивката от два гола. След 1:1 в началото „Сливница” поведе и в 8-ата минута дръпна с 6:2. „Виолетовите” изравниха и дори поведоха с 8:9, но получиха три поредни гола и почивката дойде при 16:14.

През втората част „Етър-64” бе доминиращият отбор и бързо обърна резултата. Шест минути след началото бе вече 18:20, преднината продължи да расте и в 48-ата минута бе 25:29. Пет минути преди края етърки дръпнаха с 28:33 и с нови три поредни гола взеха убедителната победа с 28:36.

Три отбора имат пълен актив от по 4 точки, като головата разлика подрежда първи „Бъки”, втори „Етър-64” и трети ХК „Свиленград”.

В следващия кръг на 31 октомври (събота) от 17:00 ч. в ДКС „Васил Левски” „виолетовите“ приемат шампионките от „Бъки” (Габрово).