207 четения

Лидерът в класирането обърна мача след почивката

„Удар“ – „Левски“ (Ляск.) 3:1

Нервен мач, наситен с много нарушения, декорирани с шест жълти картона, изиграха съперниците на тренировъчния терен в Павликени. Преди почивката лясковчани бяха по-добрият отбор и закономерно поведоха в резултата. След пряк свободен удар в 34-тата минута топката се отби от гредата и Пламен Тонев я довкара за 0:1. След паузата в игра за „Удар“ се появиха Александър Латев и Стилян Иванов на местата на Антон Иванов и Георги Дянков и това промени статуквото на терена. Латев обра високите топки и възстанови равенството след грешка в лясковската отбрана в 63-тата минута, бележейки между краката на вратаря за 1:1. Девет минути по-късно контраатака позволи на Валери Йорданов да пробие отдясно и да направи обрата пълен – 2:1, като топката срещна гредата и влетя в мрежата на лясковчани. В 76-ата минута Иван Лесев догони пропусната от Боев топка и би точно за 3:1. Така кръг преди края на есенния дял белочерковци са първи с точка – аванс пред ФК „Ресен 2012“.