Любо Генчев с хеттрик за убедителна победа на тръмбешчани

„Янтра“ (П. Тр.) – „Бдин 1923“ 7:2

Седем гола отбелязаха футболистите на „Янтра“ във вратата на опашкаря „Бдин“ в мач от 11-ия кръг на първенството. Домакините излязоха концентрирани на терена в Полски Тръмбеш, не подцениха съперника и бързо поведоха в резултата. Още при първата атака се получи комбинация между Маречков и Денчев, завършена от Любо Генчев с отмерен удар за 1:0. В 7-ата минута Тони Марчеков влезе на скорост и стреля между краката на вратаря на гостите от Видин за 2:0. До почивката воденият от Петър Кръстев тим продължи да доминира, но желаният трети гол не падна. Пропуски направиха Ростислав Данчев, Тони Маречков и Любо Генчев. Именно последният бе точен за 3:0 в началото на второто полувреме след нова добра комбинация на атакуващите футболисти на „Янтра“. Тони Маречков вдигна на 4:0 в 50-ата минута, а петото попадение бе дело на Любо Генчев в 61-вата. Видинчани намалиха на 1:5 от наказателен удар, реализиран от Александър Соколов в 63-тата минута, колкото да раздразнят отново тръмбешчани. Бранислав Ботев и Николай Иванов направиха разликата 7:1, преди в 85-ата минута Александър Соколов да намали на 2:7.